Age Verification

To use the Insharevape website you must be aged 21 years or over. Please verify your age before entering the site.

We use cookies to improve our website and your experience browsing it. By continuing to browse our website you accept our cookie policy

Нико

Краток опис:

Име на производот: Нико
Опис: За еднократна употреба vape пенкало
Бренд: inShare
Material: Pure Aluminium
Капацитет на батерија: Вграден 280 mAh батерија lithum
издувам : Околу 300 puffs (Според индивидуална употреба)
полнење метод: За еднократна употреба, фрли по користење
Vape пенкало Тежина: 15.4g
големина Vape: 94,4 * 15,5 * 6.5 mm
Tank: 1.3 ml for cbd & e-juice
калем: Памук
Heating coil resistance: 1.8Ω
Surface Process: Sticker/Oxidation/Baking paint/Can be customized
MOQ: 100 сет, OEM / ODM цел потребата 1000 комплети
сертификати: CE, RoHS


Упатство за производот

детали за производот

Тагови производ

Нов еднократна празни хардвер vape пенкало за КБР или e-сок

 

Нико еднократна Vape Пен Упатство

 

Изглед: Ова е еден нов вид на рамен еднократна vape пенкало, материјали од легура на алуминиум, површински налепница ефект, различни стилови на налепници со различни стилови.

Собереш и си го цица, лесен за ракување.

Центарот на градот и е-сок pod: 1.2ml Капацитетот на резервоарот, околу 280 puffs. Тоа е за еднократна употреба pod што не може да биде заменет.

Батерија: Вграден 280mAh батерија, за еднократна употреба, нема потреба да се наплаќаат, се фрли по употреба.

 

Нико еднократна Vape Пен Спецификација

 

Нов еднократна празни хардвер vape пенкало за КБР или e-сок
спецификација
име и производ модел Нико
тежина на производот 15.4g
Главен материјал алуминиумска легура
боја Може да се изменуваат
екран без екран
функција Целосно за еднократна употреба, фрли по користење
Прилагодено богата овошни вкусови со блескави шарени пакување
Намотка памук
капацитет на резервоар 1.2 мл за КБР и e-сок
големина (Висина) 94.0 * (ширина) 15.5 * (дебелина) 6.5mm
Вграден или надворешен батерија Вградена батерија
Капацитет на батеријата (mAh) 280 (Вграден 280mAH капацитет на батеријата)
На отпорот (Ω) 1.6Ω
Моќност (W) 8.5W
испорака
Водечко време Нова е-цигара
метод на испорака Воздушниот сообраќај, се изразува, итн
Порт Шенжен Кина
Услови на плаќање T / T, L / C, Paypal

Зошто Изберете inShare?

 

Нашите R & D тим

1. Имаат комплетна R & D тим: MD инженери, електронски инженери, проект инженери, графички дизајнери, може да ги исполни OEM / ODM прилагодување на различни корисници.

2. Истражување и развој резултати: повеќе од 100 поврзани со патенти на е-цигари, вклучувајќи ги и 10 изум патенти.

3. Ние се приклучија и комуницирала со здруженијата на е-цигара индустрија во земјата и во странство, и се запознаени со техничката индустрија стандарди во различни региони на светот. Ние можеме да дизајн на производи за кои клиентите треба според идејата предложена од страна на клиентите. Од претходната размена на информации за производот, на дизајнот на средината мувла развој, тестирање на примерок подоцна, има доволно податоци за да се оцени, да се осигура дека дизајнот на производот ги исполнува најновите и повеќето врвни ефекти на пазарот.

конфигурација 4. Лабораторија опрема: вакуум машина негативен притисок, висока и ниска температура тест машина, батерија метар содржина, тест машина чад, сол спреј тест машина, вибрации тестер.

Електронска опрема за цигари
 
нашата продуцентска
 

1. Менаџерите имаат во просек повеќе од 10 години искуство.

2. Собранието сајт: местото на производство од 54.000 квадратни ФТ 2, 10 собранието линии.

3. прашина работилница: 11.000 квадратни ФТ 2, 5 собранието линии, можат да се сместат 100 вработени.

4. работилница вбризгување: 32.000 квадратни ФТ 2, 20 шприцмашини, ЦПУ / искра машина и други опрема за обработка на мувла.

5. напредни опремата за производство: автоматски налепница машина, масло пополнување машина, ласерско гравирање машина, печатење на екран машина.

линија за производство на електронски цигари
 
 
Нашите контрола на квалитетот
 

1. Целосно менаџмент систем за сертификација на ISO9001.

2. Целосна инспекција опрема за производство на линија: отпор тестер, микрофон тестер чувствителност, вшмукување отпор тестер, USB полнење тест. 100% тест на линија за производство на производи за да се обезбеди квалификација стапка производ да достигне 99,9%.

3. Совршен за управување со синџирот на снабдување, независна единица за управување со IQC, управување со суровини, и строго извршување на дојдовен инспекција според AQL1.0 стандард за да се осигура дека влезните материјали исполни барањата за квалитет.

4. Периодични тестови суровина RoHS, како и синџирот на снабдување RoHS гаранција договор да се обезбеди дека сите пристигнати материјали ги задоволуваат еколошките стандарди на ЕУ.

5. Совршен квалитетот на процесот за да се обезбеди квалитет на абнормалност, од извор на снабдување со подоцнежните следење.

6. Е-цигара пушењето производи имаат положено ЕУ CE / RoHS / TPD, и исто така може да ги задоволи потребите на клиентите да се направи на сертификација квалификација на секој регион.  


  • Претходно:
  • Следно:

  • Disposable Vape PenDisposable Vape Pen

  • Поврзани производи